Verslą įkūrusi kaunietė džiaugiasi, kad yra priemonių, palengvinančių jaunų įmonių startą

Šiais metais Sandra Čepulkauskienė įkūrė implantologijos, protezavimo ir burnos priežiūros centrą „Dantų estetika“, kurią pati vadina šeimos verslu. Ilgametę patirtį burnos higienos srityje turinti pašnekovė dar studijuodama suprato, kad tai yra jos pašaukimas, ir džiaugiasi galėdama padėti žmonėms, keisti jų požiūrį į burnos bei dantų sveikatą. Parama jaunajam verslui pasinaudojusi verslininkė sutiko papasakoti apie savo verslo pradžią.

– Sandra, kaip susikūrė „Dantų estetikos klinika“?

–Prieš 12 metų įgijau burnos higienistės specialybę. Mano vyras ir įmonės akcininkas Karolis Čepulkauskas yra dantų technikas. Mūsų įmonė – ilgai brandintos idėjos, intensyvių paieškų ir visiškai estetiškai išpildytos vizijos rezultatas. Sakau „mūsų“, nes šią kliniką galiu pavadinti šeimos verslu. Dirbdami kartu mes siekiame suteikti kokybiškiausias paslaugas savo pacientams.

– Ar tai – pirmasis Jūsų verslas?

–Tai nėra pirmasis mūsų verslas. Karolis jau daug metų vadovauja savo įmonei, teikiančiai dantų protezų gamybos paslaugas. Jo suburta profesionalių dantų technikų komanda itin preciziškai, kokybiškai ir estetiškai gamina įvairias dantų protezų konstrukcijas. Taip pat naudoja pažangiausias technologijas, specializuojasi cirkonio ir bemetalės keramikos, „All-on-4“ ir kitų sudėtingų protezų gamyboje.

– Kodėl pasirinkote šią verslo sritį?

–Jaučiuosi puikiai, galėdama prisidėti prie žmonių sveikatos, suteikti jiems reikalingos informacijos ir – svarbiausia – stebėti, kaip keičiasi jų pačių požiūris į savo burnos bei dantų sveikatą. Jau studijuodama supratau, kad tai tikrai yra mano specialybė, nes čia būtina kantrybė, kruopštumas, atidumas. Be to, esu sukaupusi daug patirties, kuri mane motyvuoja teikti nepriekaištingas paslaugas. Nors šioje srityje konkurencija didelė, savo patirtimi ir darbu tikimės pasiekti geriausių rezultatų.

– Su kokiais sunkumais susidūrėte pradėdama kurti verslą?

–Visi praktiniai dalykai, tokie kaip patalpų įrengimas ar įrangos įsigyjimas nebuvo sudėtingi. Daugiausia kantrybės, laiko ir pastangų reikėjo įdėti ruošiant dokumentus. Labai gaila, kad kai kurios institucijos vienu metu nepateikdavo reikiamos informacijos, o jų atsakymo dėl kiekvienos užklausos laukdavome po mėnesį. Jei norėčiau įkurti verslą dabar, viską pradėtume planuoti daug anksčiau.

– Ką patartumėte kitiems, svarstantiems žengti į verslo pasaulį?

–Svarbiausia teikti kokybiškas paslaugas ar prekes ir tikėti savo idėja, tada verslas pasiseks, nepriklausomai nuo jo srities. Žinoma, visam  tam reikia daug planavimo, darbo ir laiko, bet jei darai tai iš širdies ir atsidavęs, tuomet rezultatai nudžiugins.

– Pasinaudojote parama jaunam verslui, kurią skirsto kredito unijos. Papasakokite apie savo patirtį.

–Kauno Centro kredito unija (buv. „Giminėlės“ unija – red.) tikrai prisidėjo prie įmonės starto, įsigyjant įrangą ir iš dalies patalpų įrengimui. Džiugu, kad yra tokių priemonių, palengvinančių jaunų įmonių startą.

– Kuo bendradarbiavimas su unija skiriasi nuo banko?

–Bankai itin smulkmeniškai vertina verslo perspektyvas (ypač jei tai yra kokia netradicinė idėja), skaičiuoja rizikas, kurios lemia palūkanų kainą, kredito ir pradinio įnašo dydį. Bankai taip pat dažnai reikalauja didelio užstato. Kredito unijoje paprasčiau – sulaukėme tikrai lanksčių sąlygų. Pateikti paraišką unijai daug paprasčiau, sprendimai priimami operatyviai, taikomos individualios, lanksčios sąlygos.

– Ar rekomenduotumėte kitiems naudotis kredito unijos paslaugomis?

–Jei yra tikslas ir poreikis, naudotis kredito unijų paslaugomis tikrai rekomenduočiau. Ypač tiems, kurie tiki savo idėja ir jos įgyvendinimui reikia nedidelės pagalbos iš šalies.

Implantologijos, protezavimo ir burnos priežiūros centrą „Dantų estetika“ rasite Aukštaičių g. 62A, Kaune. Namai internete: www.dantuestetika.lt ir www.facebook.com/dantuestetika/

Verslą įkūrusi kaunietė džiaugiasi, kad yra priemonių, palengvinančių jaunų įmonių startą
Klauskite mūsų